چگونه در فضای آنلاین امنیت داشته باشیم

 بررسی داده های رمزگذاری شده

همواره ارسال اطلاعات محرمانه بر روی اینترنت، مانند نام کاربری، کلمه عبور و یا شماره کارت اعتباری، نیازمند رعایت نکات امنیتی مهمی میباشد. برای بررسی اینکه صفحه اینترنتی که شما هم اکنون درون آن هستید و قصد ورود اطلاعات کاربری حساس خود را دارید امن میباشد ابتدا ببینیند یک قفل کوچک در گوشه سمت چپ پنجره مرورگر خود را و یا در کنار نوار آدرس قابل  مشاهده است یا خیر همچنین دقت کنید آدرس URL با https آغاز گردد. اگر آیکون قفل در قسمت آدرس اینترنتی بحالت بسته باشد بدان معنی است که تمامی اطلاعت رمزگذاری شده و امنیت برقرار است.

استفاده از یک رمز عبور امن

وب سایت هایی مانند سایتهای بانکی که اطلاعات محرمانه کاربران را ذخیره میکنند نیاز به استفاده از کلمات عبور قوی از طرف کاربران برای ورود به صفحات کاربری خود را دارند. همچنین بسیار توصیه می شود که شما رمزهای عبور متفاوتی برای ورود به هر وب سایت استفاده کنید. این سوال پیش میاد که شاید استفاده از رمزهای عبور متعدد باعث فراموشی آنها بشه اینجاست که ما پیشنهاد استفاده از برنامه های Password Manager  رو میدیم.

احراز هویت دو مرحله ای

در این حالت یک مرحله اضافه بر درخواست پسورد از شما میشود. مانند ارسال کد دیگری بروی موبایل شما در این صورت حتی اگر پسورد شما هم افشا شود الزام ورود به حساب کاربریتان داشتن آن پیامک روی موبایل میباشد.

سرویس ایمیل رمزگذاری نمیشود

هرگز اطلاعات محرمانه ای مانند کلمات عبور، اطلاعات کارت اعتباری را از طریق ایمیل ارسال نکنید. زیرا ایمیلها رمزگذاری نشده اند و اگر توسط یک شخص ثالث هک شود می تواند محتوای آن را بخواند.

آگاهی از کلاهبرداری فیشینگ

فیشینگ یک اصطلاح مورد استفاده برای توصیف یک فرد مخرب و یا گروهی از افراد است که از کاربران آنلاین کلاه برداری میکنند. آنها این کار را با ارسال ایمیلهای جعلی به کاربران و یا ایجاد صفحات وب جعلی انجام میدهند سپس اقدام به جمع آوری اطلاعات بانکی افراد، کارت های اعتباری، و یا دیگر اطلاعات شخصی می نمایند. از آنجا که این صفحات کاملا به صفحات اصلی شبیه می باشند اغلب کاربران به اشتباه اطلاعات کاربری خود را وارد کرده و متاسفانه دچار این سرقت اطلاعات میشوند.

یک راه حل ساده و مطمئن همان مشاهده آدرس وب سایت و چک کردن آن با شرکت ، سازمان و یا بانک صاحب صفحه وب میباشد ( تمامی بانکها در وب سایتهای رسمی خود آدرسهای دقیق سایتهای خدمات بانکی خود را ذکر کرده اند. )

یک راه مطمئن دیگر استفاده از آنتی ویروسهایی است که به قابلیت ضد فیشینگ مجهز میباشند ( اکثر آنتی ویروسهای اورجینال این قابلیت را دارند ) در صورت نصب بودن روی سیستم شما هنگام باز کردن این صفحات اخطار داداه شده و کاربر را در جریان جعلی بودن صفحه اینترنتی قرار میدهند.

توافقنامه ها و رضایتنامه ها را دقیقا مطالعه کنید

هنگامی که مشغول نصب برنامه ای هستید و یا از خدمات آنلاینی استفاده میکنید که درخواستی مبنی بر قبول یا تایید یک توافق نامه را دارد دقیقا آن را مطالعه کنید. اگر مفهموم آن را درک نکردید عدم موافقت خود را اعلام کنید. همچنین هنگام نصب بعضی از برنامه ها مشاهده می کنید که همراه نصب ، یک سری افزونه ها و تولبارهایی به وب سایت شما اضافه خواهد شد دقت کنید که جلوی هر کدام از این پیشنهادات یک تیک نصب وجود دارد که پیشنهاد این است همه آنها را بردارید.


 

درباره ما

گروه مگنت کامپیوتر یک مجموعه تخصصی عرضه کننده محصولات نرم افزار و سخت افزار در ایران میباشد که با بهره گیری از توان فنی بالا تمامی محصولات عرضه شده خود را تا اتمام زمان گارانتی پشتیبانی کرده و پس از آن نیز کاربران خود را تنها نمیگذارد.

تماس با ما

آدرس:تهران ، فلکه دوم صادقیه ، برج مینا
تلفن مستقیم : ۴۴۰۹۳۷۲۸ - ۰۲۱
فروش : ۰۹۳۰۳۳۳۴۰۵۵
پشتیبانی فنی : ۰۹۱۹۰۰۳۵۰۶۳