محافظت از وب کم جهت جلوگیری از هک شدن!

یکی از پرکاربردترین لوازم جانبی کامپیوترها وب کم می باشد. استفاده های گوناگون مانند چت تصویری، ویدئو کنفرانس، عکسبرداری و ضبط فیلم از کاربردهای رایج وب کم می باشد. متاسفانه به علت ماهیت کارکرد آن مورد سوء استفاده فراوانی توسط هکرها قرار می گیرد. یک هکر بشکل نا محسوسی قادر به دیدن وب کم کامپیوتر شما می گردد و هر آنچه در دید آن است را دیده و از آن سوء استفاده می نماید. 

در ادامه چند راه محافظت از وبکم کامپیوترتان را به شما آموزش داده تا امنیت بیشتری در هنگام کار با این وسیله داشته باشید. امیدواریم با خواندن مطلب زیر بهترین راه حل را برای این محافظت انتخاب کنید.

راه حل ساده

گاهی اوقات، بهترین راه حل ساده ترین راه حل است. این پیشنهاد در واقع هکرها را بصورت دائم از دسترسی به وب کم شما دور  نگه نمیدارد اما آنها را از مشاهده مداوم و بی وقفه وب کم دور نگه میدارد.

  • پوشاندن وب کم » به عنوان یک عمل ساده پوشاندن وب کم با تکه ای نوار و یا کاغذ یادداشت میتواند دسترسی غیر مجاز را به وب کم کامپیوتر مسدود سازد. پیشنهاد میکنیم در موقعی که بصورت مستقیم از وب کم استفاده نمیکنید حتما لنز آنرا بپوشانید.

 راه حل های نرم افزاری

یک نرم افزار ضد تروجان نصب و راه اندازی کنید. یکی از رایج ترین روش های هکرها به دست گرفتن کنترل وب کم است که به فرایند clickjacking معروف می باشد. این فرایند نیاز به استفاده از نرم افزارهای مخرب جهت ایجاد این دسترسی دارد بنابراین، با استفاده از یک برنامه ضد تروجان می توانید وب کم خود را امن نگه دارید. 

استفاده از دیوار آتش ( Firewall )

یکی دیگر از راه حل های نرم افزاری مقابله با هکرها استفاده از دیواره آتش یا همان فایروال است. گرچه هکرهای حرفه ای همیشه راهی برای دور زدن فایروال پیدا می کنند اما استفاده از دیواره آتش در برابر حملات عمومی و عادی راه مناسبی می باشد. توصیه میگردد همیشه دیواره آتش یا فایروال ویندوز  یا اگر از آنتی ویروسی استفاده می کنید که این قابلیت را دارد حتما این ویژگی را فعال نگه دارید.

بروزرسانی درایور و نرم افزار وب کم

درست مثل هر دستگاه سخت افزار های دیگر، وب کم هم نیاز به بروزرسانی درایور و یا نرم افزار همراه خود دارد. این عمل می تواند گام مهمی در کاهش درصد آسیب پذیری باشد. این به روز رسانی تقریبا همیشه رایگان می باشد. برای مشاهده و دانلود آخرین به روز رسانی ها به وب سایت سازنده وب کم خود مراجعه کنید.


 

درباره ما

گروه مگنت کامپیوتر یک مجموعه تخصصی عرضه کننده محصولات نرم افزار و سخت افزار در ایران میباشد که با بهره گیری از توان فنی بالا تمامی محصولات عرضه شده خود را تا اتمام زمان گارانتی پشتیبانی کرده و پس از آن نیز کاربران خود را تنها نمیگذارد.

تماس با ما

آدرس:تهران ، فلکه دوم صادقیه ، برج مینا
تلفن مستقیم : ۴۴۰۹۳۷۲۸ - ۰۲۱
فروش : ۰۹۳۰۳۳۳۴۰۵۵
پشتیبانی فنی : ۰۹۱۹۰۰۳۵۰۶۳