آیا یک ویروس از طریق ایمیل منتقل میگردد؟

 

همانطور که در مطالب قبلی ذکر شد ویروس ها معمولا برنامه هستند. اما این همیشه صدق نمی کند. آیا تا به حال ایمیل از یک پدر و مادری که فرزند آنها نیاز به یک اهدای عضو دارد دریافت کرده اید؟ اگر شما بصورت مرتب از این ایمیلهایی که قصد تحریک عواطف شما را دارند دریافت می کنید حتما در لیست کسانی هستید که مورد حمله از طرف هکرها هستند قرار گرفته اید. در این حالت با ارسال لینکی از شما درخواست ورود به صفحه اینترنتی میشود که در واقع جعلی بوده و وظیفه دریافت اطلاعات هویتی شما را دارد.

این عمل میتواند از طریق جاسازی تصاویر جذاب و متون متنوع در محتوای ایمیل باعث تحریک کاربر جهت کلیک بروی عکسها، لینکها و سپس ورود به صفحات جعلی شود.

خواندن یک پیام ایمیل صرفا باعث آلودگی کامپیوتر شما به ویروس نمیگردد. ویروس های کامپیوتری، تروجان ها، و سایر نرم افزارهای مخرب از طریق فایلهای ضمیمه شده به ایمیل منتقل میگردد. اگر شما اقدام به باز کردن و یا ذخیره فایل همراه یک ایمیل مشکوک نمایید ویروس و یا بدافزار وارد سیستم شما شده و کامپیوتر را آلوده می کند. پس اگر با ایمیهای مشکوک و غریبه ای روبروی شدید که محتوای خاص و گول زننده ای داشت فکر نکنید که کامپیوتر شما ویروسی شده و یا ایمیل شما هک شده است. بلکه شما فقط در معرض دریافت ایمیلهای بیهوده و مشکوک قرار گرفته اید در این هنگام اگر شما بروی هیچ لینکی در محتوا کلیک نکنید و یا فایل ضمیمه این ایمیلها را ذخیره نکنید. خطری شما را تهدید نمیکند.

اما در هر صورت حتی اگر ایمیل مشکوک را باز هم نکنید پیشنهاد ما استفاده از یک آنتی ویروس روی سیستم می باشد.

 

درباره ما

گروه مگنت کامپیوتر یک مجموعه تخصصی عرضه کننده محصولات نرم افزار و سخت افزار در ایران میباشد که با بهره گیری از توان فنی بالا تمامی محصولات عرضه شده خود را تا اتمام زمان گارانتی پشتیبانی کرده و پس از آن نیز کاربران خود را تنها نمیگذارد.

تماس با ما

آدرس:تهران ، فلکه دوم صادقیه ، برج مینا
تلفن مستقیم : ۴۴۰۹۳۷۲۸ - ۰۲۱
فروش : ۰۹۳۰۳۳۳۴۰۵۵
پشتیبانی فنی : ۰۹۱۹۰۰۳۵۰۶۳