آیا شرکتهای سازنده آنتی ویروس، ویروسها را نیز تولید می کنند؟!

 شاید شما هم شنیده باشید که شرکتهای آنتی ویروس گاه ویروسهایی نیز تولید میکنند و این جزئی از سیاست کاریشان است. حال در اینجا به بررسی این موضوع میپردازیم.

باید بگوییم که شرکتهای تولید کننده آنتی ویروس در دنیا بر خطرات ویروسهای کامپیوتری و آسیبهایی که به دنیای دیجیتال کاربران کامپیوتر و یا شرکتهای بزرگی که از شبکه های کامپیوتری بهره می برند واقف هستند. پس بهتر است بگوییم این موضوع شایعه ای بیش نیست. 

تولید ویروسها سودمند است!

مسلما وجود تعداد زیادی از ویروسها و بد افزارها  توجیح استفاده از یک آنتی ویروس در کامپیوتر است. اگر شرکت های تولید کننده آنتی ویروس بر این باور بودند که ساخت ویورسها موجب افزایش سود یا فروش بیشتر می شود ویروس ها و نرم افزارهای مخرب را برای سیستم عامل های دیگر ایجاد می کردند. مانند اپل مکینتاش و یونیکس که در آن تهدیدات ویروسها به اندازه کاربران ویندوز مایکروسافت نیست. شرکتهای تولید کننده سود خود را در تولید محصولات بروز و امن نگاه داشتن سیستم های کاربران کامپیوتر از ویروسها می بینند. 

دلایلی که ثابت می کند شرکتهای تولید کننده آنتی ویروس دست به تولید ویروس نمی زنند.

۱- ایجاد ویروس های کامپیوتری است برای کسی که با کامپیوتر و برنامه نویسی آشنا است کار دشواری نیست و ساختن ویروس کمکی به شناختن یا ممانعت از رشد ویروسهای کامپیوتری نمیکند.

۲- مطمئنا شرکتهای تولید کننده آنتی ویروس، برنامه نویسان بسیاری را در استخدام خود دارند که ویروس هم می توانند تولید کنند اما سیاست یک شرکت معتبر امنیتی مطمئنا حفظ اعتماد کاربران و شرکتهای بزرگ دنیاست که طیف بزرگی از مشتریان را تشکیل میدهند.

۳- تعداد زیادی از کاربران دیگر با شرکت های آنتی ویروس که قبلا اقدام به تولید ویروس ها و نرم افزارهای مخرب کرده اند ارتباطی نداشته و از محصولات آنها استفاده نمیکنند. پس ریزش کاربران و مشتریان امری منطقی برای شرکتهای معتبر تولید کننده آنتی ویروس نیست.

۴- علاوه بر دید عمومی بدی که نسبت به شرکت تولید کننده آنتی ویروس پیش می آید. پیگردهای قانونی نیز متوجه آن میگردد.

۵- از سال 1988 زمانی که محققان شروع به کار در مورد ایجاد راه حل های آنتی ویروس کرده اند هنوز شرکتی پیدا نشده است که اقدام به تولید ویروس کرده باشد.

۶- لابراتورهای شرکتهای تولید کننده آنتی ویروس حیاتی ترین بخشهای آنها میباشد که کارشناسان امنیت اطلاعات ده ها هزار کد مربوط به ویروسها را در آن بررسی و تجزیه تحلیل میکنند. فعالیتهای موازی جهت تولید یک ویروس میتواند آسیبهای جبران ناپذیری به این بخشها برساند. که هیچگونه توجیح اعتباری و اقتصادی ندارد.


 

درباره ما

گروه مگنت کامپیوتر یک مجموعه تخصصی عرضه کننده محصولات نرم افزار و سخت افزار در ایران میباشد که با بهره گیری از توان فنی بالا تمامی محصولات عرضه شده خود را تا اتمام زمان گارانتی پشتیبانی کرده و پس از آن نیز کاربران خود را تنها نمیگذارد.

تماس با ما

آدرس:تهران ، فلکه دوم صادقیه ، برج مینا
تلفن مستقیم : ۴۴۰۹۳۷۲۸ - ۰۲۱
فروش : ۰۹۳۰۳۳۳۴۰۵۵
پشتیبانی فنی : ۰۹۱۹۰۰۳۵۰۶۳