آیا با فرمت هارد دیسک ویروسها از بین می روند؟

 

اگر کامپیوتر شما با یک ویروس آلوده شده باشد با فرمت و پاک کردن هارد دیسک و راه اندازی دوباره همراه با اطلاعات هر گونه ویروسی نیز از بین میرود. با این حال، به خاطر داشته باشید اگر از قبل عملیات پشتیبان گیری از کامپیوتر خود انجام داده اید و قصد بازگرداندن آنها را دارید، تمام اطلاعات که حاوی ویروس بوده اند می تواند دوباره کامپیوتر شما را  آلوده کند. البته اگر قبل از هر کاری آنتی ویروس بروزشده ای روی سیستم خود نصب داشته باشید این خطر تا حد قابل توجهی کاهش می یابد.

دقت داشته باشید اگر درایو دیگری در سیستم شما آلوده باشد میتواند ویروس را به درایو تازه فرمت شده انتقال دهد. همچنین اگر کامپیوتر شما به یک کامپیوتر آلوده در شبکه شما متصل شود، کامپیوتر شما می تواند دوباره آلوده گردد.

نتیجه ای که از مطلب فوق میگیریم این است که پس از فرمت کردن هارد دیسک خود که شاید منجر به عوض کردن سیستم عامل نیز گردد قبل از نصب هر برنامه ای و یا انتقال نسخه بک آپ قبلی خود به هارد ابتدا اقدام به نصب آنتی ویروس کرده و پس از دریافت آخرین بروزرسانی ها سایر کارها را انجام دهید.

 

 

درباره ما

گروه مگنت کامپیوتر یک مجموعه تخصصی عرضه کننده محصولات نرم افزار و سخت افزار در ایران میباشد که با بهره گیری از توان فنی بالا تمامی محصولات عرضه شده خود را تا اتمام زمان گارانتی پشتیبانی کرده و پس از آن نیز کاربران خود را تنها نمیگذارد.

تماس با ما

آدرس:تهران ، فلکه دوم صادقیه ، برج مینا
تلفن مستقیم : ۴۴۰۹۳۷۲۸ - ۰۲۱
فروش : ۰۹۳۰۳۳۳۴۰۵۵
پشتیبانی فنی : ۰۹۱۹۰۰۳۵۰۶۳