آزمایشگاه آنلاین آنتی ویروس !

آنتی ویروس یا نرم افزار ضد ویروس (AV به صورت مختصر) برای شناسایی و حذف نرم افزار های مخرب طراحی شده است.

 کار نرم افزار آنتی ویروس در اصل شناسایی و حذف ویروس های کامپیوتری می باشد. با گسترش انواع دیگر از نرم افزارهای مخرب، تولید کنندگان آنتی ویروس شروع به ارائه خدمات حفاظتی در برابر دیگر تهدیدات کامپیوتری کردند. به طور خاص، آنتی ویروسهای مدرن میتوانند با باجافزار ها، کی لاگر ها، backdoors یا درپشتی، روت کیت ها، اسب های تروجان، کرم ها، Dialers، fraud tools، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم و نرم افزارهای جاسوسی مقابله کنند. برخی دیگر نیز خدمات حفاظتی در مقابل دیگر تهدیدات کامپیوتر، مانند آدرس ها آلوده و مخرب، اسپم، کلاهبرداری و حملات فیشینگ، هویت آنلاین (حریم خصوصی)، حملات بانکداری آنلاین، تکنیک های مهندسی اجتماعی، تهدید مداوم پیشرفته (APT) و حملات DDoS باتنت را ارائه می دهند.


معمولا در کامپیوترهای کاربران یک نرم افزار آنتی ویروس نصب شده است که وظیفه ویروسیابی و مقابله با تهدیدات بیان شده را بعهده دارد. گاهی اوقات با فایلهای آلوده ای برخورد میکنیم که آنتی ویروس نصب شده روی سیستم قادر به شناسایی ویروس آن نیست. یا اینکه حافظه یا درایو USB در اختیار داریم که محتویات ویروسی داشته و آنتی ویروس ما نمی تواند ویروسهای آن را شناسایی کند. 

در بعضی مراکز فنی کامیپوتر و نرم افزار چند سیستم تحت مدیریت متمرکز اقدام به راه اندازی و نصب آنتی ویروسهای مختلف روی خود کرده و فایلهای آلوده را همزمان و بشکل مجزا اسکن می کنندو پس از پایان کار نتیجه بررسی را اعلام میکنند. بدیهی است هر چه تعداد این سیستمها و آنتی ویروسهای نصبی بیشتر باشد نتیجه دقیقتری بیرون می آید.

مجهز بودن به مجموعه فوق شامل هزینه و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری زیادی میباشد و دسترسی به آن نیز در هر مکانی امکان پذیر نیست. شاید فایل یا اطلاعات حیاتی داشته باشید که نیازمند یک آنالیز گسترده توسط آنتی ویروسهای گوناگون باشد.

از آنجا که گروه مگنت کامپیوتر همیشه راه های جایگزین و کاربردی به کاربران کامپیوتر پیشنهاد میدهد این بار نیز راه حل بسیار سودمندی در اختیار شما قرار می دهیم. وب سایت www.virustotal.com ویروس توتال، یک شرکت تابعه از گوگل است که سرویس آنلاین رایگان برای تجزیه و تحلیل فایل ها و آدرسهای وب مشکوک را ارائه میدهد. ماموریت ویروس توتال کمک به بهبود کار آنتی ویروسها، امنیت و کمک به اینترنت بعنوان یک مکان امن تر از طریق توسعه ابزار و خدمات رایگان می باشد.

این وب سایت امکان بارگزاری فایلهای مشکوک و آلوده را بصورت آنلاین در اختیار شما می گذارد. پس از دریافت اطلاعات و بسته به حجم آنها عملیات اسکن با بیش از ۴۰ آنتی ویروس روی فایل آغاز شده و پس از پایان نتیجه بشکل گزارشی در اختیار شما قرار میگیرد. اگر فلش USB آلوده ای دارید و یا حس میکنید مجموعه ای فایلهای آلوده در سیستم شما موجود است میتواند براحتی با فشرده کردن آنها تحت فرمت ZIP اقدام به ارسال آنها به این وبسایت کنید.

پس از بازکردن صفحه وب سایت ویروس توتال با تصویر بالا روبرو می شوید. برای شروع کار لازم است از طریق دگمه Choose File فایل خود را انتخاب و پس از تکمیل آپلود روی Scan it کلیک کرده و منتظر پایان عملیات شناسایی ویروس بمانید. همانطور که گفته شد اگر چند فایل دارید لازم است آنها را بصورت فشرده کرده و تبدیل به یک فایل کنید. پس از پایان اسکن نتیجه به صورت گزارشی کاملا گویا در اختیار شما قرار میگیرد. شما همچنین می توانید آدرسهای وب مشکوک را نیز داخل این وبسایت وارد کرده و از سلامت آنها آگاه شوید. از قسمت URL آدرس مورد نظر را وارد کرده و سپس Scan it را کلیک کنید. نتیجه سالم یا جعلی بودن صفحه مورد نظر پس از چند لحظه در اختیار شما قرار میگیرد.

دنیای دیجیتال امنی برای شما آرزومندیم.

درباره ما

گروه مگنت کامپیوتر یک مجموعه تخصصی عرضه کننده محصولات نرم افزار و سخت افزار در ایران میباشد که با بهره گیری از توان فنی بالا تمامی محصولات عرضه شده خود را تا اتمام زمان گارانتی پشتیبانی کرده و پس از آن نیز کاربران خود را تنها نمیگذارد.

تماس با ما

آدرس:تهران ، فلکه دوم صادقیه ، برج مینا
تلفن مستقیم : ۴۴۰۹۳۷۲۸ - ۰۲۱
فروش : ۰۹۳۰۳۳۳۴۰۵۵
پشتیبانی فنی : ۰۹۱۹۰۰۳۵۰۶۳